COSMO® Elementy warstwowe dla przemysłu i rzemiosła

Nieograniczone możliwości projektowania

Szukasz odpowiedniego elementu warstwowego do Twoich zastosowań w przemyśle i rzemiośle? Doskonale, że trafiłeś do nas! Kompetentny zespół ds. techniki i handlu pomoże Ci w doborze odpowiedniego elementu warstwowego.

Nasze elementy warstwowe składają się wyłącznie z wysokiej jakości komponentów materiałowych i są łączone przy użyciu systemu klejowego specjalnie opracowanego w tym celu w naszej firmie i sprawdzonego przez wiele lat. Pozwala to tworzyć nam elementy warstwowe klasy premium, które cechują się najwyższą jakością, wytrzymałością oraz długą żywotnością.

Różnorodność dostępnych warstw wierzchnich oraz materiałów rdzenia oraz możliwość ich dowolnej kombinacji stwarzają niezliczone możliwości kreatywnego projektowania gotowego elementu warstwowego.

Jako członek ift (Institut für Fenstertechnik) regularnie testujemy nowe lub stale produkowane elementy warstwowe pod kątem odporności na ciepło, dźwięk i/lub przebicie. W ten sposób oferujemy maksimum bezpieczeństwa, ponieważ ustalone wartości testowe są nie tylko osiągane w praktyce, ale przede wszystkim przekraczane.


 

Termoizolacyjne elementy warstwowe

Sprawdzone na przestrzeni lat płyty warstwowe z różnymi powierzchniami z tworzyw sztucznych, aluminium, tworzyw drzewnych. Różnorodność dostępnych warstw wierzchnich oraz materiałów rdzeniowych, jak również możliwość ich dowolnej kombinacji generują niezliczone możliwości kreatywnego projektowania gotowego elementu.

» Szczegóły


Płyty warstwowe z ochroną przed włamaniem i przebiciem

Zasadniczo rozróżnia się klasy P6B, P7B i P8B. Dla wszystkich trzech klas posiadamy certyfikaty z badań ift (Institut für Fenstertechnik) dotyczące odpowiednich płyt warstwowych.

» Szczegóły


Płyty warstwowe do izolacji akustycznej

Oferujemy płyty warstwowe różnych klas izolacyjnych (I do V), wiele spośród nich zostało poddanych badaniom w ift (Institut für Fenstertechnik) pod kątem izolacji akustycznej.

» Szczegóły


Rowkowane elementy warstwowe

Oferujemy płyty warstwowe z frezowaną powierzchnią ze sklejki, aluminium, płyt kompaktowych PVC lub płyt z laminatu wysokociśnieniowego HPL z różnymi frezowanymi motywami zgodnie z naszą ofertą wzorów.

» Szczegóły


Zindywidualizowane elementy warstwowe

Nasze płyty warstwowe COSMO Tech zapewniają szereg rozwiązań odpowiadających na specjalne oczekiwania klienta.

» Szczegóły


Elementy do rozszerzania ram

Izolowane termicznie elementy przekładkowe do poszerzania profili w konstrukcji okien.

» Szczegóły


Ciekawe spojrzenie na paletę możliwości zastosowań naszych produktów


 

Nasze elementy warstwowe można łączyć na wiele sposobów:

Potencjalne warstwy wierzchnie elementów warstwowych

 • Alu (aluminium)
 • PVC (polichlorek winylu)
 • HPL (laminat wysokociśnieniowy)
 • GFK (tworzywo sztuczne wzmacniane włóknem szklanym)
 • CFK (tworzywo sztuczne wzmocnione włóknami węglowymi)
 • EPO (żywica epoksydowa)
 • HD (folia dekoracyjna)
 • SPE (sklejka)
 • DSP (cienka płyta wiórowa)

Potencjalne materiały rdzeni elementów warstwowych

 • XPS (ekstrudowana twarda pianka polistyrenowa)
 • PUR (utwardzona pianka poliuretanowa)
 • TK (tworzywo termoplastyczne)
 • MIN (izolacja z włókna mineralnego)
 • PR (poliuretanowa płyta recyklingowa)
 • EPS (ekspandowana pianka polistyrenowa)
 • PUR/AL (utwardzona pianka poliuretanowa/aluminium)

Produkcja elementów warstwowych

W ścisłej współpracy z naszymi klientami znajdujemy rozwiązania idealnie dopasowane do żądanego zakresu zastosowań, oferując elementy warstwowe.

Nasz zespół testerów materiału oraz techników ds. zastosowań dysponuje wieloletnim doświadczeniem z zakresu materiałoznawstwa i fizyki budowli. Nasi eksperci chętnie wykorzystają tę wiedzę w celu profesjonalnego doradztwa na rzecz naszych klientów.


Indywidualnie dopasowane elementy warstwowe

Oferujemy płyty warstwowe szyte na miarę, idealnie nadające się do zadań specjalnych. Różnorodność dostępnych warstw wierzchnich oraz materiałów rdzeniowych oraz możliwość ich dowolnej kombinacji stwarzają niezliczone możliwości kreatywnego projektowania gotowego elementu.


 

Dostawa produktów

Nasz asortyment to ponad 5 000 wariantów produktów, składających się na bogatą ofertę płyt warstwowych z izolacją termiczną i akustyczną.

Duża część naszego podstawowego asortymentu jest stale dostępna w magazynie lub może zostać dostarczona w bardzo krótkim czasie.


Kontakt dla elementy warstwowe

Masz pytania?
Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji

Ryszard Kaczorowski
Tel/fax: +48/ 71/315-6752

Email

Biznes kleje
Nasza oferta klejów obejmuje obecnie ponad 400 wariantów klejów powierzchniowych, konstrukcyjnych, błyskawicznych i specjalnych, do najróżniejszych zastosowań. Częścią naszej oferty jest także szeroki asortyment specjalnych preparatów do oczyszczania, produktów specjalnych i akcesoriów. » WIĘCEJ
Biznes elementy warstwowe
Nasze elementy warstwowe składają się wyłącznie z wysokiej jakości komponentów materiałowych i są łączone przy użyciu systemu klejowego specjalnie opracowanego w tym celu w naszej firmie i sprawdzonego przez wiele lat. » WIĘCEJ
Biznes płyty fasadowe
Nasze elementy fasadowe stanowią połączenie designu powierzchni i doskonałych właściwości fizycznych ze zróżnicowanymi możliwościami projektowymi, których wymaga nowoczesna architektura. » WIĘCEJ