Weiss wysyła zespół managerów do Ukrainy

06.11.2023

Pochodząca z miejscowości Haiger w kraju związkowym Hesja firma Weiss Chemie + Technik jest średniej wielkości przedsiębiorstwem z bogatymi tradycjami, które zajmuje pozycję lidera na rynku technologii systemów klejenia i elementów warstwowych. Niedawno firma Weiss wysłała czteroosobowy zespół managerów, który odwiedził ukraińskie miasta Kijów, Dniepr, Chmielnicki oraz Hłuchiwci, które jest miastem partnerskim dla Haiger. Celem odwiedzin było zbadanie możliwości odbudowy bezpośrednio na miejscu i przeprowadzenie osobistych spotkań z osobami odpowiedzialnymi za decyzje po stronie ukraińskiej.

więcej...


Kleje związane nie z obowiązkiem szkolenia w zakresie diizocyjanianów

09.08.2023

W przypadku wielu klejów jest obecnie wymagane szkolenie w zakresie bezpieczeństwa diizocyjanianów. Dotyczy to również niektórych z naszych systemów klejenia COSMO® do klejenia narożników w konstrukcjach aluminiowych. Szkolenie nie jest jednak wymagane w przypadku niektórych z tych produktów do klejenia. Obejmuje to nasze wydajne kleje hybrydowe oraz niektóre specjalne kleje na bazie poliuretanu, które są najbardziej odpowiednie do konstrukcji aluminiowych i klejenia narożników. 

więcej...


Rozpoczęcie kariery zawodowej— 11 nowych stażystów w firmie Weiss

01.08.2023

Dzisiaj 11 młodych osób rozpoczyna nowy, ekscytujący rozdział swojego życia: Rozpoczęcie kariery zawodowej w firmie Weiss Chemie + Technik.

więcej...


12 nuove stazioni di ricarica elettrica e un proprio impianto fotovoltaico

04.07.2023

Co za wyjątkowy dzień: dzięki e-mobilności robimy duży krok w kierunku zrównoważonego biznesu. Zainstalowaliśmy 12 nowych stacji ładowania elektrycznego w naszej siedzibie głównej w Haiger. Te stacje ładowania dostarczają energię elektryczną z naszego własnego systemu fotowoltaicznego i zasilają pojazdy należące do firmy.

więcej...


Nasze kondolencje i wyrazy współczucia dla mieszkańców Turcji i Syrii

09.02.2023

Jesteśmy zasmuceni katastrofalnym w skutkach trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii, w którym zginęły i zostały ranne tysiące osób.

więcej...


Zapraszamy do odwiedzenia nas na targach Bau 2023 w Monachium

07.02.2023

BAU Munich is a leading world trade fair for architecture, materials and systems. Weiss will be exhibite with many innovative solutions from 17.04.-22.04. in hall B6 booth 219 as one of over 2.000 exhibitors.

więcej...


Christian Dölle przejmuje zarządzanie Grupą Weiss

16.01.2023

Z dniem 1.1.2023 53-letni absolwent ekonomii Christian Dölle przejął zarządzanie Grupą Weiss od Jürgena Grimma, który przeszedł na emeryturę 31.12.2022 po 21 latach kierowania firmą. 

więcej...


CLEANING & CARE Sets do okien i drzwi

15.12.2022

Nowy praktyczne zestawy do czyszczenia, pielęgnacji i ochrony oraz konserwacji funkcjonalnej profili okiennych i drzwiowych, rolet, uszczelek i elementów mechanicznych.

więcej...


Kleje do narożników COSMO® do okien i drzwi z aluminium

25.11.2022

Od 1995 roku renomowani producenci wysokiej jakości elementów aluminiowych polegają na niezawodności naszych klejów do narożników COSMO®. Ze względu na zmieniające się konstrukcje i inne wymagania, na przestrzeni lat opracowaliśmy kolejne innowacyjne warianty klejów i z powodzeniem wprowadziliśmy je na rynek:

więcej...


Koncern Weiss - Solidny partner

04.07.2022

Od momentu założenia w 1815 roku Weiss przekształcił się z małego producenta kleju w działającą na całym świecie firmę przemysłową.

więcej...


#nigdywięcejwojny

25.02.2022

Wojna w środku Europy.

więcej...


Ciekawe spojrzenie na paletę możliwości zastosowań naszych produktów

25.01.2022

Cieszymy się, że możemy przedstawić Państwu szerokie spektrum zastosowań naszych dwóch obszarów działalności: klejów i elementów warstwowych.

więcej...


Kleje i elementy warstwowe do stolarki drzwiowej

13.10.2021

Proponujemy ciekawe rozwiązania dla konstrukcji drzwi z naszych dwóch obszarów biznesowych, kleje i elementy sandwiczowe.

więcej...


Kompletny katalog elementów warstwowych

09.09.2021

Zaktualizowaliśmy nasz katalog ogólny elementów warstwowych COSMO®. Przekonaj się o naszej szerokiej gamie elementów kanapkowych.

więcej...


Kleje i środki czyszczące do stropodachów

13.08.2021

Koncepcje architektoniczne, oparte na stropodachach, stają się coraz bardziej popularne nie tylko w dużych obiektach przemysłowych, ale również w budownictwie mieszkaniowym jedno- i wielorodzinnym.

więcej...


Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa klejów PU

14.04.2021

Do 24 sierpnia 2023 r. użytkownicy klejów poliuretanowych muszą zostać przeszkoleni w sposób możliwy do udowodnienia. Udzielamy wsparcia w kwestiach merytorycznych, związanych ze szkoleniem oraz z dokumentami szkoleniowymi.

więcej...


UFI i oznakowanie Twoich produktów

29.03.2021

Dla wszystkich nowych produktów, wprowadzonych po raz pierwszy do obrotu, istnieje obowiązek zgłoszenia do ECHA lub bezpośrednio do odpowiednich władz krajowych odpowiedzialnych za przyjmowanie zgłoszeń. Zgłoszeń należy dokonywać przy użyciu UFI .

więcej...


Weiss w Fokus 2.0

24.03.2021

Mamy przyjemność przedstawić naszą nową broszurę „Weiss w Focus”, która zawiera informacje o nowych produktach i ciekawych rozwiązaniach aplikacyjnych, pochodzących z naszych dwóch działów: Kleje i elementy warstwowe oraz Pudol, pochodzący z naszej firmy–córki.

więcej...

 


Aktualna sytuacja dotycząca surowców

03.03.2021

Oprócz wszystkich trudności i skutków spowodowanych pandemią koronawirusa, mamy obecnie do czynienia z innym szczególnym wyzwaniem. Ceny surowców do naszych produktów „eksplodują” w niespotykanym dotąd rzędzie wielkości.

więcej...


Niepalne środki czyszczące COSMO® CL

26.01.2021

Stosowanie konwencjonalnych palnych środków czyszczących wymaga szeroko zakrojonych prawnie uregulowanych środków ochrony przeciwpożarowej w zakresie środków operacyjnych, transportu i przechowywania. Nie mają one zastosowania w przypadku korzystania z naszych nowych niepalnych środków czyszczących.

więcej...


Kleje i elementy warstwowe COSMO do budowa pojazdów specjalnych i przyczep

08.01.2021

Weiss oferuje wysokowytrzymałe systemy klejenia i elementy warstwowe, które są dostosowane do specjalnych wymagań w zależności od najróżniejszych zastosowań.

więcej...


Nowe nazewnictwo - COSMO® Elementy wielowarstwowe

07.12.2020

Z dniem 01.01.2021 rezygnujemy z naszego nazewnictwa i numeracji artykułów dla elementów wielowarstwowych COSMO®, mając na celu ujednolicenie i uzyskanie większej przejrzystości.

więcej...


Nasz wkład w bilans ekologiczny

17.11.2020

Dbałość środowisko i przyrodę ma szczególne znaczenie nie tylko dla nas dzisiaj, ale także dla przyszłych pokoleń.

więcej...


Kleje COSMO® PU

20.10.2020

Ogromna wydajność przy stosowaniu w wymagających warunkach

więcej...


Kleje, elementy warstwowe i środki czyszczące

12.08.2020

do skrzynek roletowych

więcej...


Przedłużona stabilność podczas składowania - Kleje na bazie poliuretanu COSMO® PU

06.08.2020

Dzięki optymalizacji doboru i przetwarzania surowców, doboru pojemników oraz procesów produkcji i napełniania udało nam się wydłużyć stabilność składowania naszych klejów PUR
do maksymalnie 24 miesięcy.

więcej...


Bau 2021 | „JESTEŚMY NA CZASIE”.

16.07.2020

Na 6 miesięcy przed otwarciem targów rokowania dla BAU 2021 są pomyślne. Te najważniejsze targi na świecie są wspierane przez stowarzyszenia branżowe.

więcej...


Korzystanie z nowej aplikacji ostrzegawczej Corona

19.06.2020

W tym tygodniu została udostępniona do użytku aplikacja ostrzegająca przed koronawirusem #CoronaWarnApp. Ta aplikacja to kolejne narzędzie służące wykrywaniu zakażeń i ograniczeniu rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

więcej...


#welikeallcolorsaroundtheworld

04.06.2020

Dla nas, jako firmy pracującej na całym świecie, ogromne znaczenie ma utrzymywanie zdrowych relacji międzyludzkich, pełnych wzajemnego szacunku.

więcej...


COSMO® Kleje i elementy warstwowe spełniające najwyższe standardy higieny

24.04.2020

Nasz hybrydowy klej COSMO® HD-100.460 i nasz element warstwowy COSMO® Tech - PVC/n (Nano) utrudniają lub spowalniają ewentualny rozwój bakterii i grzybów na odpowiednich powierzchniach, zarówno na fudze uszczelniającej, jak i na warstwie wierzchniej elementu warstwowego.

więcej...


Отмена нашего участия в Fensterbau frontale

07.04.2020

Targi Fensterbau Frontale, na których pojawiamy się co dwa lata, są dla nas zawsze najważniejszym wydarzeniem, na którym możemy zaprezentować nasze innowacyjne rozwiązania dotyczące okien, drzwi i fasad, opracowane w dwóch obszarach naszej działalności, związanych z klejami i elementami warstwow

więcej...


#terazjestesmydlawas

06.04.2020

sytuacja, z jaką mamy do czynienia obecnie, stanowi szczególne wyzwanie dla nas wszystkich. Dzień po dniu media informują o kolejnych zmianach wprowadzanych na całym świecie i o skutkach, jakie one wywołują. Liczby i obraz sytuacji, jaki się wyłania na ich podstawie, powodują u nas wiele obaw. 

więcej...


Klejenie drzwi wejściowych skrzydłowych z wypełnieniem nakładanym

19.12.2019

Dzięki naszemu dwuskładnikowemu klejowi budowlanemu STP, COSMO® HD-200.101, oferujemy idealne rozwiązanie do łączenia warstw osłonowych i ram profilowych do produkcji drzwi osłonowych.

więcej...


Opinia w sprawie obowiązku oznakowania CE dla klejów

10.12.2019

Nie istnieją żadne ogólne specyfikacje dla klejów jako produktów samodzielnych i dlatego nie może zostać wydane żadne ogólnie obowiązujące oznakowanie CE!

więcej...


Poliuretanowe kleje montażowe

08.07.2019

Nasze jednoskładnikowe kleje montażowe na bazie poliuretanu sprawdzają się w praktyce już od wielu lat. Nasze kluczowe produkty z tego portfolio stanowią optymalny wybór dla wszechstronnych i wymagających zastosowań związanych z techniką klejenia w przemyśle i handlu, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

więcej...


Odrodzenie naszej drużyny piłkarskiej COSMO Sportfreunde

16.06.2019

Minęło ponad 10 lat od czasu, gdy na turnieju firmowym wraz z naszymi Weissianerami stworzyliśmy drużynę piłkarską. W tym też roku po raz pierwszy zarejestrowaliśmy drużynę do Kalteiche Cup.

więcej...


Nowa, lekka izolacja termiczna z pomyślnie przetestowaną odpornością na uderzenia

08.04.2019

Ten element warstwowy ma konstrukcję, na którą składają się dwie warstwy wierzchnie PVC, warstwa środkowa PVC, zwiększająca mechaniczną stabilność, oraz ekstrudowana, utwardzana pianka styropianowa (XPS), spełniająca wymagania termiczne.

więcej...


Klejenie narożników w aluminiowej stolarce okiennej i drzwiowej

02.04.2019

Od ponad 20 lat kleje Weiss w znacznym stopniu przyczyniają się do produkcji odpornych na starzenie się elementów okien, stosowanych w najróżniejszych strefach klimatycznych na całym świecie!

więcej...

 

Nowa broszura „Weiss w Fokus”

09.01.2019

Mamy przyjemność przedstawić naszą nową broszurę „Weiss w Focus”, która zawiera informacje o nowych produktach i ciekawych rozwiązaniach aplikacyjnych, pochodzących z naszych dwóch działów: Kleje i elementy warstwowe oraz Pudol, pochodzący z naszej firmy–córki.

więcej...


 

Prezentujemy interesujące rozwiązania na Bau 2019

17.12.2018

Weiss na wiodących światowych targach dla branży budowlanej prezentuje wiele ciekawych i innowacyjnych rozwiązań z dwóch obszarów działalności: kleje i elementy warstwowe oraz środki czyszczące z firmy Pudol..

więcej...


 

 

Płyty warstwowe i elementy fasadowe do ochrony przeciwpożarowej

30.10.2018

W sektorze budowlanym wymagania w zakresie ochrony przeciwpożarowej były w ostatnich latach stale zaostrzane.

więcej...


Izolowane termicznie elementy przekładkowe do poszerzania profili w konstrukcji okien

04.07.2018

Idealne rozwiązania dla elementów rozszerzających ramy (RVE) i elementów podstawowych w konstrukcji okien oraz konstrukcji wsporczych dla drzwi podnoszonych / przesuwnych.

więcej...


Klejenie i czyszczenie stolarki okiennej i drzwiowej

19.03.2018

Szeroki asortyment klejów i systemów czyszczących do produkcji i montażu.

więcej...


Innowacje na Fensterbau Frontale

05.03.2018

Dzięki czterem nowym rozwiązaniom w zakresie klejów i środków czyszczących na bazie biosurowców mamy czym się pochwalić na targach Fensterbau Frontale. Dzięki nowym termoizolacyjnym elementom warstwowym COSMO Therm oferujemy idealne rozwiązanie do poszerzania profili i ram.

więcej...


Nowości 2018

02.03.2018

Innowacje z naszych dwóch obszarów działalności: kleje i elementy warstwowe

więcej...


COSMO® Elementy warstwowe do budowy statków

23.02.2018

Oferujemy wiele różnych rozwiązań, które spełniają wysokie wymagania, np. w zakresie odporności na wilgoć i promieniowanie UV.

więcej...


Kleje i masy uszczelniające do klejenia hermetycznego

16.02.2018

Firma Weiss oferuje Państwu wysokowytrzymałe systemy klejowe, które są dostosowane do specjalnych wymagań dotyczących klejenia hermetycznego.

więcej...


Nowy, przyjazny dla środowiska rozpuszczalnikowy środek czyszczący COSMO® BIOBASED CL-300.900

24.01.2018

Do intensywnego czyszczenia metali i tworzyw sztucznych. W 80% składa się z surowców odnawialnych.

więcej...


 

Wizyta delegacji gospodarczej powiatu Lahn-Dill w Weiss w Haiger u Starosty Wolfganga Schustera.

05.12.2017

Weiss Chemie + Technik obchodził swoje 200-lecie w 2015 roku, co czyni go jednym z najstarszych przedsiębiorstw przemysłowych w Haiger.

więcej...

Pożegnanie pana Uli Steina, prokurenta i kierownika zakładu Pudol

03.07.2017

Uli Stein był zatrudniony w Pudol przez ponad 23 lata i tym samym wniósł znaczący wkład w jego sukces. Wartości takie jak tradycja, ale także innowacyjność, pochodzą w znacznym stopniu z jego czasów.

więcej...


Biznes kleje
Nasza oferta klejów obejmuje obecnie ponad 400 wariantów klejów powierzchniowych, konstrukcyjnych, błyskawicznych i specjalnych, do najróżniejszych zastosowań. Częścią naszej oferty jest także szeroki asortyment specjalnych preparatów do oczyszczania, produktów specjalnych i akcesoriów. » WIĘCEJ
Biznes elementy warstwowe
Nasze elementy warstwowe składają się wyłącznie z wysokiej jakości komponentów materiałowych i są łączone przy użyciu systemu klejowego specjalnie opracowanego w tym celu w naszej firmie i sprawdzonego przez wiele lat. » WIĘCEJ
Biznes płyty fasadowe
Nasze elementy fasadowe stanowią połączenie designu powierzchni i doskonałych właściwości fizycznych ze zróżnicowanymi możliwościami projektowymi, których wymaga nowoczesna architektura. » WIĘCEJ