Kleje dla branży „zabudowy suchej”

Elastyczność w budowie nowych budynków i domów prefabrykowanych, ale także w działaniach renowacyjnych i profesjonalnej budowie mieszkań, lokali handlowych i biur odgrywa dzisiaj coraz większą rolę.

Płyta gipsowo-kartonowa, włókno gipsowe, granulat cementowy, płyta gipsowo-włóknowa, granulat cementowy, płyta OSB, płyta wiórowa i płyta z włókna łykowego lub też płyty piankowe RS coraz częściej wykorzystywane jako materiał w ramach współczesnych metod budowlanych. W celu zapewnienia niezbędnej stabilności i wytrzymałości w ramach metody budowania na sucho wymagane są specjalne kleje do mocnego łączenia i wklejania elementów w fugę. Systemy klejowe COSMO® do suchej zabudowy zapewniają idealne warunki wstępne do uzyskania trwałych i niezawodnych połączeń.

Odpowiednie kleje i uszczelniacze do zabudowy suchej:


Kleje konstrukcyjne

 

COSMO® PU-100.260

Jednoskładnikowy klej konstrukcyjny na bazie poliuretanu

Klej konstrukcyjny do wypełniania fug, z długim czasem otwarcia, do zastosowań podczas klejenia spoin oraz w budownictwie suchym i pracach wewnątrz budynku.

Szczegóły


COSMO® PU-160.110

Jednoskładnikowy klejkonstrukcyjny PUR

Mocny, płynny klej konstrukcyjny, tworzący ciągliwo-twardą spoinę klejową, do klejenia powierzchni z różnych materiałów.

Szczegóły


COSMO® PU-200.280

Dwuskładnikowy reaktywny klej konstrukcyjny PUR

Wysokowytrzymały dwuskładnikowy klej o doskonałej odporności na wysokie temperatury / warunki atmosferyczne i szerokim zakresie przyczepności do konstrukcyjnych połączeń zamykanych siłowo.

Szczegóły


Kleje montażowe

 

COSMO® PU-100.110

Jednoskładnikowy klej montażowy na bazie poliuretanu

Bardzo mocny profesjonalny klej montażowy o szczególnie krótkim czasie reakcji do tworzenia niezawodnych i trwałych połączeń w mocnych konstrukcjach.

Szczegóły


COSMO® PU-190.110

Jednoskładnikowy klej montażowy na bazie poliuretanu

Klej wzmocniony włóknami tworzy bardzo mocne połączenia o bardzo dużej udarności.

Szczegóły


COSMO® HD-100.500

Jednoskładnikowy hybrydowy klej montażowy

Jednoskładnikowy klej STP o uniwersalnym zastosowaniu, w szczególności do najróżniejszych prac w przemyśle motoryzacyjnym przy i nadbudówkach.

SzczegółyMasy montażowe klejąco-uszczelniające

 

COSMO® DS-420.240

Masa klejąco-uszczelniająca do paroizolacji

Masa klejąco-uszczelniająca o szczególnie wysokiej przyczepności początkowej do hermetycznego wiązania barier paroizolacyjnych / paroizolacji. Dodatkowa zaleta: Utwardzanie kleju jest optycznie rozpoznawalne.

Szczegóły


COSMO® DS 470.900

Masa klejąco-uszczelniająca do paroizolacji, na bazie biosurowców

Do hermetycznego klejenia paroizolacji, barier i folii uszczelniających.

Szczegóły

 


COSMO® DS-420.110

Montażowa masa klejąco-uszczelniająca RAL

Uniwersalnie stosowana bezrozpuszczalnikowa masa klejąco-uszczelniająca, stosowana głównie do klejenia taśm łączących okna z profilami ościeżnic w ościeżach okiennych i drzwiowych, według montażu RAL.

Szczegóły


Podkład do przygotowania kleju

 

COSMO® SP-830.160

Podkład

Trwale klejący podkład do zapewniania przyczepności / poprawy przyczepności taśm klejących akrylowych, butylowych i bitumicznych do różnych chłonnych podłoży mineralnych.

Szczegóły

Kontakt dla kleje

Masz pytania?
Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji

Ryszard Kaczorowski
Tel/fax: +48/ 71/315-6752

Email

Biznes kleje
Nasza oferta klejów obejmuje obecnie ponad 400 wariantów klejów powierzchniowych, konstrukcyjnych, błyskawicznych i specjalnych, do najróżniejszych zastosowań. Częścią naszej oferty jest także szeroki asortyment specjalnych preparatów do oczyszczania, produktów specjalnych i akcesoriów. » WIĘCEJ
Biznes elementy warstwowe
Nasze elementy warstwowe składają się wyłącznie z wysokiej jakości komponentów materiałowych i są łączone przy użyciu systemu klejowego specjalnie opracowanego w tym celu w naszej firmie i sprawdzonego przez wiele lat. » WIĘCEJ
Biznes płyty fasadowe
Nasze elementy fasadowe stanowią połączenie designu powierzchni i doskonałych właściwości fizycznych ze zróżnicowanymi możliwościami projektowymi, których wymaga nowoczesna architektura. » WIĘCEJ