Kleje dla branży montażowej

Nasze jednoskładnikowe systemy klejenia na bazie poliuretanu sprawdzają się od wielu lat w prawie wszystkich powszechnych zastosowaniach podczas prac montażowych. Nawet w przypadku ekstremalnych obciążeń zastosowanie tych klejów gwarantuje uzyskanie niezawodnych i trwałych połączeń elementów – zarówno w przypadku wyrobów rzemieślniczych, jak również w produkcji przemysłowej.

Nasza nowa generacja klejów i mas klejąco-uszczelniających została opracowana na bazie surowców alternatywnych. W przeciwieństwie do tradycyjnych klejów montażowych na bazie poliuretanu (których składniki podlegają obowiązkowi oznaczenia na podstawie rozporządzenia odnośnie substancji niebezpiecznych), COSMO HD stanowią alternatywne systemy dla każdego, kto konsekwentnie realizuje politykę ekologiczną.

Ponadto, specjalna struktura COSMO HD pozwala również na tworzenie wysokowytrzymałych i elastycznych połączeń klejowych, co jest niezwykle ważne dla trwałego i szczelnego łączenia materiałów o różnych współczynnikach rozszerzalności. Na szczególną uwagę zasługuje również wyższa wytrzymałość naszych systemów na ścinanie przy rozciąganiu w porównaniu z konwencjonalnymi klejami STP / MS. Nowe kleje i kleje uszczelniające dostępne są również w eurokartuszach i rękawach obustronnie zgrzewanych, które można obsługiwać przy użyciu dostępnych w handlu pistoletów do wyciskania.

Kleje odpowiednie do montażu:

 


Kleje montażowe na bazie PUR

 

COSMO PU-100.110

Jednoskładnikowy klej montażowy na bazie poliuretanu

Tradycyjny

Bardzo mocny profesjonalny klej montażowy o szczególnie krótkim czasie reakcji do tworzenia niezawodnych i trwałych połączeń w mocnych konstrukcjach.

Szczegóły


COSMO PU-100.380

Jednoskładnikowy klej montażowy na bazie poliuretanu

Wielofunkcyjny

COSMO PU-100.380 to nowy klej montażowy firmy Weiss Chemie + Technik, który zachwyca szczególnie szerokim spektrum przyczepności.

Szczegóły


COSMO PU-100.900

Jednoskładnikowy klej montażowy na bazie poliuretanu, z biosurowców

Zrównoważony

Zrównoważony klej montażowy do uniwersalnego stosowania w budownictwie i przemyśle.

Szczegóły


COSMO PU-100.130

Jednoskładnikowy klej montażowy na bazie poliuretanu

Profesjonalista do metalu

Jednoskładnikowy klej PUR do klejenia kątowników aluminiowych w konstrukcjach aluminiowych okien i drzwi, jak również do wielu zastosowań w budownictwie i montażu.

Szczegóły


COSMO PU-100.260

Jednoskładnikowy klej montażowy na bazie poliuretanu

Specjalista w salonie

Mając markę Premium „Emicode EC1Plus, ten produkt, będący klejem, wyróżnia się najlepszą klasą emisji. Dzięki temu to właśnie ten jednoskładnikowy klej montażowy PUR optymalnie nadaje się do użytku wewnątrz budynków i będzie doskonałym wyborem. 

Szczegóły


COSMO PU-100.310

Jednoskładnikowy klej montażowy na bazie poliuretanu

Wyjątkowo wytrzymały


COSMO PU-180.150

Jednoskładnikowy klej konstrukcyjny na bazie poliuretanu

Bezbarwny

Przezroczysty klej konstrukcyjny PUR, tworzący trwałe spoiny i fugę klejową odporną na warunki termiczne.

Szczegóły


Kleje montażowe na bazie hybryd

 

COSMO HD-100.110

Jednoskładnikowy hybrydowy klej montażowy

Jednoskładnikowy klej STP o uniwersalnym zastosowaniu, w szczególności do najróżniejszych prac w przemyśle motoryzacyjnym przy i nadbudówkach.

Szczegóły


COSMO HD-100.220

Jednoskładnikowy hybrydowy klej montażowy

Hybrydowy klej montażowy o szczególnie wysokiej przyczepności początkowej i wytrzymałości.

Szczegóły


Kleje konstrukcyjne

 

COSMO PU-200.280

Dwuskładnikowy klej reaktywny na bazie poliuretanu

Wysokowytrzymały dwuskładnikowy klej o doskonałej odporności na wysokie temperatury / warunki atmosferyczne i szerokim zakresie przyczepności do konstrukcyjnych połączeń zamykanych siłowo.

Szczegóły


Kleje powierzchniowe

 

COSMO PU-200.180

Dwuskładnikowy klej powierzchniowy na bazie poliuretanu

Trudnopalny klej powierzchniowy o wysokiej stabilności i doskonałych właściwościach do różnych podłoży.

Szczegóły


Klejąco-uszczelniające masy montażowe

 

COSMO DS-410.110

Masa klejąco-uszczelniająca do paroizolacji

Masa klejąco-uszczelniająca szerokim spektrum przyczepności do hermetycznego klejenia barier paroizolacyjnych /paroizolacji.

Szczegóły


COSMO DS-430.110

Masa klejąco-uszczelniająca do paroizolacji

Brak obowiązku oznaczania, masa klejąco-uszczelniająca o szerokim spektrum przyczepności, do hermetycznego klejenia barier paroizolacyjnych / paroizolacji.

Szczegóły


COSMO DS-420.110

Montażowa masa klejąco-uszczelniająca RAL

Uniwersalnie stosowana bezrozpuszczalnikowa masa klejąco-uszczelniająca, stosowana głównie do klejenia taśm łączących okna z profilami ościeżnic w ościeżach okiennych i drzwiowych, według montażu RAL.

Szczegóły


COSMO PU-100.120

Jednoskładnikowa masa klejąco-uszczelniająca do membran podbiciowych

Opatentowana masa klejąco-uszczelniająca do klejenia wiatro- i wodoszczelnych łączeń zakładkowych oraz budowlanych przyłączy dachowych, stropowych i fasadowych folii paroprzepuszczalnych zgodnie z wymogami rozporządzenia o oszczędności energii EnEV 2016.

Szczegóły

Kontakt dla kleje

Masz pytania?
Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji

Ryszard Kaczorowski
Tel/fax: +48/ 71/315-6752

Email

Biznes kleje
Nasza oferta klejów obejmuje obecnie ponad 400 wariantów klejów powierzchniowych, konstrukcyjnych, błyskawicznych i specjalnych, do najróżniejszych zastosowań. Częścią naszej oferty jest także szeroki asortyment specjalnych preparatów do oczyszczania, produktów specjalnych i akcesoriów. » WIĘCEJ
Biznes elementy warstwowe
Nasze elementy warstwowe składają się wyłącznie z wysokiej jakości komponentów materiałowych i są łączone przy użyciu systemu klejowego specjalnie opracowanego w tym celu w naszej firmie i sprawdzonego przez wiele lat. » WIĘCEJ
Biznes płyty fasadowe
Nasze elementy fasadowe stanowią połączenie designu powierzchni i doskonałych właściwości fizycznych ze zróżnicowanymi możliwościami projektowymi, których wymaga nowoczesna architektura. » WIĘCEJ